Latvijas skolas soma

Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolas 14 skolēni ( no 6., 7., 8. klasēm ) 2024.gada 23.maijā apmeklēja Ventspils zinātnes centru VIZIUM. Zinātnes centra apmeklējuma ietvaros skolēni darbojās digitālās mākslas darbnīcā. Skolēniem bija iespēja darboties ar programmu Sketchpad 5.1, kas izraisīja lielu ieinteresētību. Skolēniem ļoti patika. Ieskatam daži skolēnu darbi – katram bija iespēja radīt atbilstoši savām interesēm.

15. un 17. maijā “Skolas somas” ietvaros 1.a,1.b un 2.a klases apmeklēja Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīciju. Vecajās fotogrāfijās bija apskatāmas toreizējās dzelzceļa stacijas, sliežu ceļš. Skolēniem bija iespēja apskatīt un iepazīties ar senajām sakaru iekārtām, telefona aparātiem, ielas un telpu apgaismojuma laternām, lielo zvanu, pulksteni, arī vecajiem dzelzceļnieku formas tērpiem. Nobeigumā skolēni skatījās multfilmas par drošību uz dzelzceļa.

29.04. mūsu skolā ar izbraukuma nodarbību „Koks, cilvēks, kultūrvērtība” viesojās „Namdara darbnīca”. Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar kokapstrādes vēsturi, to instrumentiem, ka arī iesaistījās praktiskajās aktivitātēs un spēlēs.

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 8.-9. klases skolēni apmeklēja Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi “Robins Huds”.

Leģenda par Robinu Hudu stāsta par tām vērtībām, kas aktuālas mūsu sabiedrībai, un sevišķi jauniešiem, arī šodien – par drosmi, par mīlestību, par labestību, par nepadošanos un par varu kā instrumentu, ko var izmantot gan labiem, gan sliktiem mērķiem.  

Skolēnus pārsteidza un iedvesmoja izcila aktieru meistarība, mūzika, dejas un skatuves noformējums. Izrāde neatstāja nevienu vienaldzīgu, jo skolēni ilgi savā starpā dalījās savos iespaidos.

Ceturtdien, 14.decembrī Jelgavas Paula Bendrupa pamatskolā atskanēja Ziemas saulgriežu ieskaņas koncerts “Ziemassvētku ekspresis” programmas ietvaros “Skolas soma”. 1.-9. klases skolēni kopā ar Emīlu Kivlenieku devās mūzikālā ceļojumā, lai iepazītu un nodziedātu gan latviešu, gan ārzemju komponētas Ziemassvētku dziesmas.

Paldies Emīlam Kivleniekam par sirsnīgu svētku noskaņas sajūtu!

Apmeklējot “Neredzamo pasauli” 28. novembrī kopā ar mūsu klasi, es biju, ļoti pārsteigta, ka ir pavisam cita dzīve. Dzīve bez krāsam, bez objektiem,dzīve pilnīgākajā tumsā. Tas ir šokējoši, ka tev jāvadās tikai pēc savām sajūtām un taustot. Kad ar klasi mēs ieradāmies, “Neredzamajā pasaulē”ekskursiju vadīja ģids, kurš pazaudēja redzi pirms 12 gadiem. Ienākot tumšās telpās no sākuma mums bija šoks un panika, bet mūsu ģids mācēja mūs visus nomierināt. Bija ļoti interesanti un aizraujoši pārvietoties pilnīgākajā tumsā un tikai pēc savām sajūtām, taustot objektus, un mēģināt uzminēt, kas tas ir, es apbrīnoju cilvēkus, kuri dzīvo pilnīgākajā tumsā. Pēc ekskursijas es sapratu, ka nekad nevar nolaist rokas un dzīvot tālāk.

Katrīna Romanova, 8.a klases skolniece

10. novembrī norisinājās Mārtiņdienas muzikālā nodarbība “Latviešu tradicionālās rotaļas un danči” 1.–4. klasei.

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros biedrība “Kalnā kāpu gavilēt” atlasīja mūsdienu bērniem interesantus materiālus Mārtiņiem.

Skolēni  tiek iesaistīti rotaļās un dejās, pirms katras no tām īsi izstāstot norisi un to ierādot. Auditorija tiek iepazīstināta ar raksturīgākajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, kurus spēlē norises vadītāji. Atbilstoši gadskārtai tika izmantotas tradicionālās maskas un tautastērpi.