Skolēnu mācību uzņēmums

Arī šogad 23. martā notika gadatirgus cits bazārs, kas notika TC Domina Shopping Rīgā. No vairāk nekā 400 pieteikumiem izvēlēti 270 skolēnu mācību uzņēmumi, to starp arī mūsu skolas „ skolēnu mācību uzņēmums – bums”, kas veiksmīgi piedalījās un prezentēja savu produkciju.

SMU dalībnieki ir 6.a klases skolēni Kristaps Dreijers un Edvards Virvičs, kā arī skolotāja, kas viņus atbalstīja Mārīte Jevstigņejeva.

Pēc sveču izdegšanas parasti paliek stikla trauks, kuru visbiežāk mēs izmetam ārā. Stikla traukus var dekorēt, lai pēc tam to atkārtoti izmantotu kā svečturi mazai svecītei jeb kā interjera priekšmetu telpai. Šādi dekorēt var arī citus stikla traukus, kurus nav iespējams otrreiz lietot priekšmetu telpai. 

Dekorācija notika ar Alkohol Ink tinti. Alkohol Ink tintes ir plaši izmantotas mākslā, dekorēšanā un amatniecībā, jo tās nodrošina daudzveidīgus un interesantus efektus.  Šīs tintes ir ļoti pigmentētas un caurspīdīgas, tādēļ tās sniedz dzidrus un spilgtus krāsu rezultātus uz dažādām virsmām, ieskaitot stiklu. Šīs tintes brīvi plūst uz visām pusēm – visbiežāk tās ir grūti kontrolējamas. Rezultāts ir neprognozējams. Tāpēc arī radās nosaukums BUMS – kā krāsu sprādziens.

Stikla trauki tika ievākti skolā, palīdzēja gan skolotāji, gan skolasbiedri, tāpēc izmaksas galvenokārt sastāda Alkohola Ink tintes un darbs. Nākotnē varētu turpināt šos traukus papildināt ar stikla kontūrkrāsām, tad būtu precīzāks zīmējums.  No vienas Alkohola Ink tintes pudelītes var izdekorēt ļoti daudz. Vidējā cena vienam traukam pēc visiem aprēķiniem ir 2.50 līdz 3.00 eiro.

Lietošanas instrukcija:

  • šos traukus neizmanto pārtikā,
  • nemazgā trauku mazgājamā mašīnā, kā arī neberž,
  • nepieciešamības gadījumā viegli noskalo vidēji siltā ūdenī un nosusina.

Skolotāja Mārīte Jevstigņejeva