INTERNATIONAL VISUAL ARTS CONTEST RULES 2023 FRANCIJA

Šo starptautisko bērnu mākslas konkursu Francijas pilsēta Troye organizē jau 30 gadu.  

Šī gada konkursa tēma “Tales and legends of my country” – Manas valsts pasakas un leģendas. Kā viena no mūsu piedāvātajām tēmām bija pasakas par dzīvniekiem – zaķis un viņa draugi. Otra pasaka – leģenda, ko vēlējāmies parādīt pasaulei, bija Sprīdītis.

Pavisam šogad šajā konkursā piedalījās 3876 dalībnieki no 70 valstīm. Mēs piedalījāmies ar 10 skolēnu darbiem no skolas.

Konkursā iesūtīto darbu izvērtēšana bija organizēta šādos posmos –

  1. posms: darbu pieņemšana un reģistrācija mākslas bibliotēkas “Nākotnes atmiņas” mākslinieciskā mantojuma fondos
  2. posms: iepriekšēja atlase 15–20% (843)
  3. posms: 300 atlase
  4. posms: 100 uzvarētāju un 200 nominantu atlase

Žūrijas darbs sākās trešdien, 8. martā, tāpēc 843 mākslinieciskie darbi tika priekšatlasē un nonāca finālā, kas notika sestdien, 11. martā. Šajā finālposmā tika atlasīti 300 darbi, 100 uzvarētāji un 200 nominanti.

Esam gandarīti un lepni par saņemtajiem rezultātiem. No mūsu skolas finālposmam tika atlasīti 4 darbi – Veronikai Dmitrijevai, Elīzai Straumanei, Artūram Gasūnam un Agnim Šulcam, kuram kopvērtējumā grupā bērniem ar īpašām vajadzībām par darbu “Zaķis un viņa draugi” ir 2.vieta.

Ikgadējās žūrijas neizraudzītie mākslinieciskie darbi tiek saglabāti kā cilvēces mākslinieciskais mantojums un liecība par pasaules jauniešu kultūras daudzveidību. Tāpēc UNESCO atzina mūsu centienus un pasludināja mūs par UNESCO mākslinieciskās izglītības observatoriju.

Visi dalībnieki pa e-pastu saņems Goda diplomu, kas apliecina viņu dalību fondā “Nākotnes atmiņas”.

Vizuālās mākslas skolotāja Mārīte Jevstigņejeva