Es dzīvoju pie jūras

Noslēdzies XX Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Es dzīvoju pie jūras”.

2023. gadā tika iesūtīti 1233 darbi no 144 izglītības institūcijām no 12 valstīm – Ukrainas, Bulgārijas, Igaunijas, Itālijas, Ķīnas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Turcijas un Latvijas. No ārvalstīm skola saņēma 513 un no Latvijas ir 720 darbus.

Žūrija kopā piešķīra 11 Zelta medaļas, 17 Sudraba medaļas, 20 Bronzas medaļas un 111 Atzinības. Tika piešķirtas arī UNESCO LNK un jauniešu žūrijas balva.

Konkursa tēma šogad bija “Ūdensdievam uz pleciem”. Konkursa apakštēmas bija:

  • Personīgie mīti un leģendas.

Katrs, kurš ir bijis pie jūras, ir saskāries ar kādu maģisku stāstu vai mītisku piedzīvojumu, kuram šķietami nav loģiska izskaidrojuma. Jūru vairāk iepazinuši tie, kas uzauguši tās tuvumā. Arī viņu bērnības atmiņās ir kāds stāsts, kas saistīta ar jūras neizzināmo dabu, prieku, bailēm, burvību. Šogad konkurss pievēršas personīgajai mitoloģiskajai pieredzei saistībā ar jūru un tam, kā šī pieredze radījusi ieradumus, rituālus, tradīcijas un to atspoguļojumu mākslas darbos. Aicinām jaunos māksliniekus ļauties bērnības sajūtām, ko rada neizskaidrojamais.

  • Spēles un rotaļas.

Konkursa dalībnieki tika aicināti atcerēties spēles un nodarbes, kurās izpaužas kaut kas no noslēpumainā mūžības rita vai pieaugušo “slepeno zināšanu” ceremonijas, kas pildītas, lai izzinātu dabas un cilvēka dziņu līkločus. Dzīve nav iekļaujama tikai materiālās struktūrās vai sistēmā, tā ir daudz dziļāka, neizzināmāka, reizēm neizprotama, un tieši tāpēc burvīga.

Konkurss jau otro reizi ir iekļauts Starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2023” norišu sastāvā.

 

Sveicam skolēnus Normundu Baimanovu, Alvi Sunīti un Adrianu Untālu ar iegūto Atzinības rakstu!

 

Paldies vizuālās mākslas skolotājai Mārītei Jevstigņejevai par ieguldīto darbu!